خانه / جذاب و جالب / مجله گیزمیز| » مجازات معلم تهراني چه ميتواند باشد؟قوادي يا تجاوز؟

مجله گیزمیز| » مجازات معلم تهراني چه ميتواند باشد؟قوادي يا تجاوز؟

 

Image result for ‫تجاوز به پسران غرب تهران‬‎

 

در خصوص ماهیت عمل انجام شده توسط این فرد هنوز خبر دقیقی منتشر نشده است و برخی خبرها حاکی از این است که فردی که معاون مدرسه معرفی شده خود به دانش آموزان تجاوز کرده است و در مواردی گفته شده که این فرد شرایط برقراری رابطه جنسی دانش آموزان با یکدیگر را مهیا کرده است، که در هر دو مورد جرم ارتکابی متفاوت خواهد بود.

لواط یا قوادی

به موجب ماده ۲۳۳ قانون مجازات اسلامی لواط عبارت است از اینکه شخصی آلت تناسلی خود را به اندازه ختنه گاه در مقعد دیگری وارد کند.

قبل از بررسی مجازات لواط لازم است به این نکته اشاره شود که در جرائم مستوجب حد مرکتب در صورتی مسئولیت کیفری دارد که قاصد عاقل، بالغ و مختار باشد و نسبت به حرمت شرعی رفتار ارتکابی عالم باشد.

توضیح اینکه در مجازات حدی قانون گذار میزان مجازات، نوع مجازات و کیفیت اجرای آن را از متن صریح قرآن اقتباس کرده است و قاضی در هنگام رسیدگی در رای خود نمی‌تواند میزان مجازات را کم یا زیاد کند در مقابل آن مجازات های تعزیری هستند که میزان آن توسط مجلس تعیین میگردد و اغلب دارای حداقل و حداکثر هستند.

مجازات لواط

مواردی که فاعل اعدام می شود

۱- لواط به عنف و اکراه

عنف به معنای قهر و غلبه است و لازمه آن اظهار کراهت و مقاومت از سوی بزه دیده است. اکراه اما معنای متفاوتی از عفت دارد در اکراه شخص به امر ناخوشایندی تهدید می شود و به دلیل ترس ناشی از این تهدید تن به انجام کاری می دهد که خوشایند او نیست در واقع در اکراه از آنجایی که فرد تهدید شده است معمولا بدون مقاومت تسلیم می شود.

۲- وجود شرایط احصان در فاعل

احصان به این معنی است که مردی همسر دائمی و بالغ داشته باشد و در حالی که عاقل و بالغ بوده از قُبُل (جلو) با همان همسر جماع کرده و هر وقت که بخواهد امکان جماع از همان طریق را با وی داشته باشد.

۳- فاعل لواط غیر مسلمان و مفعول مسلمان باشد

مواردی که مجازات فاعل ۱۰۰ ضربه شلاق است

۱- لواط به عنف نبوده باشد.

۲- فاعل شرایط احصان را نداشته باشد.

مجازات مفعول

حد لواط برای مفعول در هر صورت (وجود یا عدم وجود شرایط احصان) اعدام است.

اگر فاعل و مفعول یا یکی از آن ها نابالغ باشد در خصوص فرد نابالغ مجازات های فوق اعمال نمی گردد و بلکه نابالغ تادیب می گردد. مواد و کیفیت تادیب در موارد ۸۸ و ۹۱ قانون مجازات اسلامی بیان شده است.

 ادله اثبات لواط

  • چهار بار اقرار متهم
  • شهادت ۴ مرد
  • علم قاضی که منظور یقین حاصل از مستندات بین در امری است که نزد وی مطرح شده است مواردی از قبیل نظریه کارشناسی، اظهارات مطلعات، گزارش ابطان دادگستری، تحقیقات محلی و ….که می تواند مستند علم قاضی قرار گیرند.

قوادی

به موجب ماده ۲۴۲ قانون مجازات اسلامی قوادی عبارت است از به هم رساندن دو یا چند نفر برای زنا یا لواط ناگفته نماند حد قوادی منوط به تحقق زنا یا لواط است.

مجازات قوادی

  • حد قوادی برای مرد در مرتبه اول ۷۵ ضزبه شلاق است و در صورت تکرار جرم در مرتبه دوم مجازات پیش بینی شده ۷۵ ضربه شلاق و تا ۱ سال تبعید است.
  • حد قوادی برای زن قواد ۷۵ ضربه شلاق است.
  • اگر قوادی منجر به تحقق زنا یا لواط نگردد مرتکب به ۳۱ تا ۷۴ ضربه شلاق و حبس از ۶ ماه تا ۲ سال محکوم می گردد.
  • اگر قوادی در رساندن دو یا چند نابالغ برای زنا یا لواط باشد مرتکب به ۳۱ تا ۷۴ ضربه شلاق و حبس از ۶ ماه تا ۲ سال محکوم می شود.

طبق ماده ۶۳۹ قانون مجازات اسلامی کسانی که مراکز فساد و فحشا دایر یا اداره می کنند به حبس از ۱ تا ۱۰ سال محکوم می شوند و اگر به عمل این افراد عنوان قوادی هم صدق نماید علاوه بر مجازات مذکور به مجازات قوادی نیز محکوم می شوند.

ادله اثبات قوادی

  • ۲بار اقرار متهم
  • شهادت ۲ شاهد
  • ۳- علم قاضی

تعدد و تکرار جرم

وقتی فردی مرتکب جرم می‌شود ممکن است در مواردی مجازات تشدید شود در بحث تشدید مجازات با دو مفهوم تعدد و تکرار جرم روبه رو هستیم.

در تعدد جرم با وضعیت مرتکبی روبه رو هستیم که بیش از یک جرم مرتکب شده و نسبت به هیچ کدام از جرائم حکم محکومیت قطعی صادر نشده است مثل موردی که شخص چند بار مرتکب جرم لواط گردد و نسبت هیچ یک حکم قطعی صادر نشده باشد یا حتی شخص دستگیر نشده باشد.

در این صورت اگر فرد چند بار مرتکب جرم لواط گردد فقط یک حد در مورد او جاری می‌گردد در واقع چنین شخصی اگر فاعل باشد به یک بار مجازات اعدام یا ۱۰۰ ضربه شلاق محکوم می‌گردد.

اگر تعدد جرائم حدی به گونه ای باشد که دو جرم حدی در راستای هم اتفاق بیفتد فقط مجازات اشد (مجازات شدیدتر) اعمال میگردد مثل لواط و تفخیذ (به موجب ماده ۲۳۶ قانون مجازات اسلامی، تفخیذ عبارت است از قرار دادن اندام تناسلی مرد بین ران ها یا نشیمنگاه انسان مذکر در تفخیذ حد فاعل و مفعول ۱۰۰ ضربه شلاق است البته اگر فاعل مسلمان و مفعول غیر مسلمان باشد حد فاعل اعدام است.)

یکی دیگر از عوامل تشدید مجازات (افزودن بر میزان مجازات) بحث تکرار جرم است در خصوص تکرار با وضعیت فردی مواجه هستیم یک بار مرتکب جرمی شده در خصوص جرم مذکور محکومیت قطعی صادر شده مجددا مرتکب جرم دیگر شده است در این حالت به دلیل وجود حالت خطرناک در بزهکار او مستحق مجازات شدیدتری است.

برای مثال در خصوص لواط اگر شخصی ۳ بار مرتکب این جرم شود و هر بار حد بر او جاری شود در مرتبه چهارم اعدام می‌شود.


لينک منبع

درباره ی linkmaster110

همچنین ببینید

متن فاز غم و عکس عاشقانه غمگین برای پروفایل

متن فاز غم و عکس عاشقانه غمگین برای پروفایل   در این مطلب از ایران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *